CPCert

GÜVENLİ ALTIN SERTİFİKASI

Güvenli Altın Sertifikası

CPC Belgelendirme Kuruluşu yaptığı çalışmalarla, Türk Akreditasyon Kurumu(TÜRKAK) tarafından Program Sahibi ve Uygunluk Değerlendirme Kuruluşu olarak yetkilendirilmiştir.

P. 201 Altın Sertifikalandırma Programı, TS 7000 Ziynet Eşyaları Altın ve Altın Alaşımlarından İmal Edilmiş Ziynet Eşyalarının Tarifine, Sınıflandırma ve Özelliklerine, Numune Alma, Muayene ve Deneyleri ile Piyasaya Arzı, TS EN 1904 Kıymetli Madenler-Kıymetli Metallerden Yapılan Ziynet Alaşımlarında Kullanılan Kaynak Metallerin Ayarı ile TS EN ISO 11426 Altın Ziynet Eşyası Alaşımlarında Altın Tayini standartları kriterlerini de baz alınarak hazırlanmıştır.

Bugüne kadar şirket markasını gösteren kartvizit olarak tüketiciye verilen sertifikaların yerine TÜRKAK Akreditasyonu ile izlenebilir ve uluslararası standartlara uygun, kabul gören Akrediteli Sertifikalar kullanılabilecektir.

Tüketici, kendisine verilen güvenli sertifikalarını saklayacak ve satın aldığı ALTIN’ın güvenilirliğini resmi olarak sorgulayabilecektir. Düzenlenecek olan sertifikalar karekod ve SMS doğrulama ile tanımlanacak ve dijital ortamda altının ayarı, sertifikası sorgulanabilecektir.

Daha fazla bilgi için www.altinaguven.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.